Registruotis    Prisijungti
Prisijungti
» » » Kodėl stuburo ligos sukelia depresiją?
Naujienos » Liaudies medicina

Kodėl stuburo ligos sukelia depresiją?

Stuburo ligos, pasak specialistų, tai tiesus kelias į depresiją. Kodėl taip atsitinka? Statistiniai duomenys teigia, jog 60-100 proc. ligonių, dažnai besiskundžiančių nugaros skausmais, tuo pat metu serga ir depresija. Ką turi bendro šios dvi ligos ir būsenos? Kas gali padėti šiems ligoniams?

Pastaraisiais metais medicinos srities mokslininkai daug dėmesio skiria tirdami, kaip tampriai yra susiję kūno savijauta ir psichologinė būsena. Tai, kad susirgus įvairiomis ligomis padidėja pavojus susirgti ir depresija - nėra naujiena. Pasak kardiologų pavyzdžiui, patyrus insulto priepuolį, depresija gali susirgti ne tik pats ligonis, bet ir jo šeimos nariai. Patyrę miokardo infarkto priepuolį žmonės depresija suserga 3 kartus dažniau nei kiti žmonės. Teigiama, jog depresinės nuotaikos užvaldo 20-45 proc. patyrusių miokardo infarkto priepuolį. Stebėtis nėra ko, juk miokardo infarkto ir insulto priepuoliai yra pavojingi gyvybei. Net jei viskas ir baigiasi laimingai, tačiau tai vis tiek nerimastingas signalas, priverčiantis kai kuriuos žmones pulti į neviltį.

Depresiją gali sukelti ir osteochondrozė bei stuburo sąnarių artrozė. Nustatyta kad depresinėmis nuotaikomis skundžiasi ir 15-45 proc. žmonių sergančių II tipo cukriniu diabetu. Tačiau besiskundžiančius nugaros skausmais depresinės nuotaikos užvaldo žymiai dažniau nei sergančius cukriniu diabetu.

Nuolatinė kančia Verta atminti, kad nugaros skausmai yra ilgalaikiai, trunkantys be perstojo. Kovodamas su aštriu, tačiau trumpalaikiu skausmu, organizmas laikinai gali sutelkti visas jėgas, o ilgalaikiai skausmai išsekina organizmą, nuolat sukelia stresą, todėl padidina pavojų susirgti depresija.

Prieš 50 metų buvo atlikta nemažai tyrimų kurių metu buvo tirta sergančiųjų įvairiomis stuburo ligomis psichologinė būsena. Tyrimų rezultatais buvo nustatyta kad ligoniai, kurių savijauta po pusės metų gydymo pagerėjo, depresinėmis ir nerimo nuotaikomis bei isterijos priepuoliais skundėsi žymiai rečiau, kuriems toks gydymas nepadėjo.

Atsakymas gana paprastas - kai kažką skauda, neįmanoma būti geros nuotaikos. Svarbu ir tai, kad besiskundžiantys nuolatiniais nugaros skausmais tampa socialiai izoliuoti, nes skausmas jiems neleidžia dirbti įprastinio darbo, todėl jie priversti jį palikti. Verta atminti, kad dauguma besiskundžiančių nugaros skausmais, toli gražu, ganėtinai jauni žmonės (vidutinis jų amžius - 40 metų), todėl suprantama, kodėl jie jaučia psichologinį diskomfortą. •

Pasak specialistų sergantys įvairiomis stuburo ligomis nuolat būna nerimastingi, nes nuolat laukia galimo skausmo. Besikankindami daugelį mėnesių šie žmonės stengiasi vengti bet kurių situacijų, galinčių sukelti skausmus, net ir tada. kai jaučiasi gerai. Tai labai apriboja šių žmonių socialinį aktyvumą ir po darbo. Kai kuriems žmonėms depresines nuotaikas sukelia net pats gydymas.

Verta atminti, kad nemažai skausmus malšinančių vaistų pasižymi šalutiniu žalinguoju poveikiu. Juos vartojant gali pakilti kraujospūdis, skaudėti skrandį, nukentėti kepenys, pablogėti savijauta. •

Jei besiskundžiančius dažnais nugaros skausmais užpuola depresija, formuojasi ydingas uždaras ratas. Depresinės būklės poveikyje galvos smegenys gamina žymiai mažiau serotonino, kuris natūraliai malšina skausmus. Todėl nugaros skausmus jaučiame dar labiau, o savijauta dar labiau pablogėja.

Gydyti tokią būseną - labai sunku. Neretai šiems ligoniams reikalinga psichoterapeuto pagalba ir antidepresantai, todėl svarbu neleisti, kad ligonį užvaldytų depresinės nuotaikos. Tokiais atvejais labai svarbu pradėti laiku gydytis. Pajutus osteochondrozės skausmus, svarbu gydytis kompleksiškai, o ne vien tik trumpam skausmus numalšinti.

Šaltinis: paranormal.lt

Skaitė: 1942   
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.