Registruotis    Prisijungti
Prisijungti
» » » Kodėl verta šaldyti citrinas?
Svarbu žinoti, Liaudies medicina, Video

Kodėl verta šaldyti citrinas?

Verta atminti, kad citrinų žievėje vitaminų yra 10 kartų daugiau nei citrinų sultyse. Citrinų žievė - ypač naudinga tiek buityje, tiek gydant įvairias ligas. Teigiama, jog citrinų žievė profilaktiškai apsaugo nuo onkologinių ligų.

Kodėl verta šaldyti citrinas?
• Perplautas citrinas kelias valandas palaikykite šaldymo kameroje, tada sutarkuokite kartu su minkštimu ir sėklomis. Šviežias citrinas - sunku sutarkuoti, todėl jas reikia užšaldyti.

• Tarkuotomis citrinomis galima skaninti įvairius patiekalus, nes jos pagerina patiekalų ne tik skonį, bet ir aromatą. Tarkuotomis citrinomis, jei mėgstate aromatingą rūgštelę, galite skaninti salotas, padažus, žuvies ir mėsos patiekalus.

Sušaldytos citrinos žievelė
• Citrinų žievė sugeba neutralizuoti vėžines ląsteles ir iš organizmo pašalinti toksines medžiagas, todėl šiuos vaisius patariama vartoti įvairių ligų profilaktikai.

• Citrinos naudingos ir buityje: jų sultimis galima valyti įvairius paviršius, balinti veido odą, gaivinti patalpų orą ir net nubaidyti vabzdžius.

• Citrinų žievę galima ne tik šaldyti, bet ir džiovinti. Džiovintas citrinos žieves galima susmulkinti į miltelius, kuriuos panaudoti skaninant kepinius, salotas, košes, arbatą ir kavą.

Kodėl verta šaldyti citrinas?
• Jei sausus citrinos žievės miltelius sumaišysite su cukrumi, paruošite skanų ir vertingą citrininį cukrų.

• Kramtyti citrinos žievės patariama tiems, kurie skundžiasi pablogėjusiu apetitu ar virškinamojo trakto darbu. Citrinos žievės kramtymas organizme pagreitina medžiagų apykaitą ir pagerina tulžies pūslės darbą. Be to, citrinos žievė padeda gydyti uždegimines ligas. Jei skauda gerklę, pakramtykite citrinos žievės ir skausmai turėtų nurimti.

Skirtumas tarp sušaldytos citrinos, ir šviežios citrinos

Šaltinis: paranormal.lt

Skaitė: 20325   
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.